Po co wycinać lub wypalać filtr cząstek stałych, skoro można go zregenerować? Hydrodynamika przepływu wody to nowatorska metoda, która czyści filtry DPF z dokładnością do nawet 99%! Z jej zalet skorzystają m.in.: samochody osobowe i ciężarowe oraz maszyny budowlane, i rolnicze. Zobaczmy, jak wygląda regeneracja filtrów cząstek stałych bez rozcinania i wypalania.

Czy regeneracja filtrów cząstek stałych jest skuteczna?

Hydrodynamika przepływu wody gwarantuje likwidację takich zanieczyszczeń z filtra, jak:

•             sadza,

•             popiół,

•             olej silnikowy,

•             płyn chłodniczy.

Co więcej, metoda jest bezpieczna dla filtra i nie powoduje żadnych uszkodzeń! Może być z powodzeniem stosowana do filtrów cząstek stałych: DPF, FAP, SCR czy KAT. Taki zabieg powoduje, że możesz oczyścić filtr w swoim pojeździe bez konieczności ingerowania w jego strukturę poprzez: wycinania, wypalanie lub rozcinanie. Ponadto czyszczenie tą metodą sprawia, że filtr zostaje przywrócony do parametrów fabrycznych! W ten sposób otrzymuje on drugie życie, a Ty oszczędzasz pieniądze na zakupie nowego.

Regeneracja filtrów DPF, FAP, SCR lub KAT metodą hydrodynamiki

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia regeneracji filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiki jest zdementowanie filtra i sprawdzenia go pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jeśli jego stan jest dobry, przechodzi się do badania przeciwciśnienia i prędkości przepływu powietrza.

Mocno zanieczyszczone filtry umieszcza się także w kąpieli rozmiękczającej, skąd trafiają do urządzenia, które zamyka wszystkie otwory filtra. Na tym etapie filtr jest poddany czyszczeniu poprzez sprężone powietrze, a potem wlewa się do niego ciepłą wodę pod dużym ciśnieniem. Następnie filtr jest odwracany, aby cała procedura powtórzyła się na jego drugiej stronie. Na końcu następuje suszenie i chłodzenie.

Celem całego zabiegu jest wypłukanie wszystkich zabrudzeń z filtra. Po jego zakończeniu filtr cząstek stałych jest ponownie poddany testom przeciwciśnienia i przepływu powietrza, które sprawdzają jego stan po czyszczeniu.

Regeneracja filtra jest tańsza niż zakup nowego. Właśnie dlatego w Power DPF rekomendujemy regularne czyszczenia, które nie tylko przedłużają życie filtra i całego pojazdu, ale również oszczędzają mnóstwo gotówki i pozwalają uniknąć problemów podczas przeglądu auta lub kontroli drogowej!

Dlaczego warto czyścić filtr cząstek stałych?

Czyszczenie filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiczną charakteryzuje się:

•             bezpieczeństwem dla powłoki katalitycznej filtra,

•             brakiem konieczności wymiany oleju silnikowego,

•             skutecznym usuwaniem nawet 99% brudu,

•             czasem czyszczenia oscylującym wokół 30 minut,

•             brakiem konieczności demontażu czujników w filtrach,

•             nieobciążaniem silnika i układu wydechowego.

Oprócz tego warto pamiętać, że w przypadku czyszczenia filtra cząstek stałych metodą hydrodynamiki , nie zachodzi konieczność rozcinania i wypalania filtra!

Regeneracja filtrów DPF bez rozcinania!

W Power DPF nie tylko regenerujemy filtry bez rozcinania w skuteczny sposób, ale również odbieramy zdemontowane filtry pod wskazanym przez Ciebie adresem. W rezultacie zapewniamy kompleksową pomoc, dzięki której Twoje pojazdy: zarówno samochody osobowe, jak i ciężkie maszyny przemysłowe uzyskają nowe, lepsze życie. Nie czekaj, aż będzie za późno. Umów się na regenerację filtrów DPF jeszcze dziś!

8 Comments

 1. fleetcorp.pl 14 lipca 2021 at 14:35

  Dobrze, że korzystając z wypożyczalni samochodów nie musisz się martwić o wszystkie sprawy, które dzieją się pod maską. Tylko wybierasz samochód i ruszasz w trasę.

  Reply
 2. qservicecastrol 20 lipca 2021 at 14:38

  Jak dobrze, że pojawiają się warsztaty samochodowe regenerujące filtry tą metodą. Nie dość, że jest to skuteczna opcja to w dodatku zdecydowanie tańsza.

  Reply
 3. nexusautopolska 2 sierpnia 2021 at 09:21

  Jestem pewien, że warsztat samochodowy w Olsztynie, który regularnie odwiedzam bez problemu poradziłby sobie z tym zadaniem. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych!

  Reply
 4. hess 4 sierpnia 2021 at 13:56

  W momencie gdy zauważyłem, że filtr w moim samochodzie potrzebuje regeneracji, postanowiłem odwiedzić serwis samochodowy Warszawa Bielany. Nie tylko odnowili mi cały filtr, ale również w gratisie dopompowali mi opony. Usługa na najwyższym poziomie!

  Reply
 5. interparts 23 sierpnia 2021 at 10:13

  Jeżeli zauważę, że jakieś części samochodowe zaczynają szwankować to od razu jadę do warsztatu. Na szczęście ma już swój sprawdzony w Kleosinie, który jeszcze ani razu mnie nie zawiódł.

  Reply
 6. skup aut 6 grudnia 2021 at 15:14

  Masz problemy ze starym samochodem? Może to już odpowiedni moment na zmianę? Działająca na terenie Oleśnicy firma Za4koła to przedsiębiorstwo zajmujące się skupem, sprzedażą i zamianą sprawdzonych i zadbanych samochodów takich marek jak Fiat, Passat, Skoda, Opel, Mazda, Audi, Volkswagen, Renault, Sedan. Oprócz tego firma oferuje usługi wynajmu samochodów.

  Reply
 7. Grzegorz 20 stycznia 2022 at 15:02

  Zawsze coś się może zepsuć, dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje. Marka Technical funkcjonuje na rynku od 1996 roku i przez ponad 25 lat zyskała już sporo doświadczenie w produkcji części. Swój czołowy produkt – koła pasowe – wykonują z najwyższej jakości materiałów, co potwierdzają liczne certyfikaty. Jeżeli będziesz potrzebować nowego koła pasowego to już wiesz gdzie powinieneś się zgłosić.

  Reply
 8. Krzystof Kruk 10 maja 2022 at 14:36

  Firmą która bardzo dobrze zajmie się wyczyszczeniem oraz regeneracją filtra cząstek stałych jest firma lipnicki.com.pl. Profesjonaliści z potrzebnym doświadczeniem i wiedzą.

  Reply

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *